Коли тобі тривожно спробуй створити книжечку відомої психологині Світлани Ройз за інструкцією з рецептами самодопомоги.  Виконавши такі простенькі дії ти неодмінно відчуєш полегшення та заспокоєння.

   Збережи цю книжечку — нагадування, що ми можемо зробити, щоб заспокоїтися і щоб емоція не стала руйнівною.


🤓📚Спільне читання книг з дітьми!

   Навіть якщо ваша дитина вже опанувала самостійне читання, це не заважає вам час від часу читати вголос, особливо сприяють тому довгі зимові вечори. Або ще можна читати разом по черзі.

✅ Ось вам 5 причин, чому це так важливо (і як це впливає на розвиток дітей загалом)👇🏼

1️⃣ Читання книг вголос допомагає розвивати мову. Діти, яким регулярно читають батьки, частіше починають говорити раніше за ровесників, їх мова значно багатша.

2️⃣ Активно розвиваються фантазія та уява. Адже коли дитина слухає твір, вона подумки малює собі картинку, уявляє, як виглядають герої та декорації. Жоден фільм не здатний розвинути уяву так, як це робить книжка.

3️⃣ Тренується аудіювання. Навичка сприйняття інформації на слух, тобто аудіювання, вкрай необхідна для успішного навчання: у школі, в університеті на лекціях, у вивченні нових мов тощо.

4️⃣ Емоційна близькість із батьками. Щоразу, коли батьки читають вголос своїм дітям, вони відчувають тепло та батьківську турботу. Слухаючи мову мами чи тата, дитина заспокоюється, знижується стрес і втома протягом дня. А ще це чудовий спосіб домашньої терапії, в процесі якої діти та батьки навчаються разом переживати радісні та сумні моменти сюжету, обговорювати прочитане (іноді дитина може розповідати про те, що її хвилює, зустрівшись зі схожою ситуацією в книзі) та переймати позитивний досвід інших героїв .

5️⃣ Ну і нарешті, спільне читання може стати гарною сімейною традицією, яку ваша дитина в майбутньому згадуватиме з теплотою і, можливо, перенесе до своєї сім'ї.

  👌До речі, це гарний спосіб відволікти дитину під час повітряних тривог.


Діти та гаджети

     У сучасному світі, коли технології переповнюють наші життя питання правильного користування гаджетами вдома стає все важливішим.📚 Я хотіла би поділитися з вами загальними порадами щодо правил користування гаджетами вдома, які допоможуть підвищити безпеку та розумно використовувати технології в повсякденному житті:

1. Визначте чіткі та зрозумілі дітям правила користування гаджетами, такі як час дозволеного використання, місце використання та вміст, який можна переглядати.

2. Приклад для наслідування: Будьте прикладом для своїх дітей. Покладіть свій гаджет, коли говорите з дитиною або коли сім’я зібралась за вечерею.

3. Регулярно перевіряйте контент. Слід перевіряти контент, який діти переглядають в Інтернеті та іграх, та обговорювати з ними будь-які труднощі чи питання, що виникають.

4. Налагодьте режим безпеки. Переконайтеся, що ви встановили правильні налаштування приватності та безпеки на всіх пристроях, які використовують ваші діти.

5. Створіть альтернативи. Спробуйте забезпечити дитині компанію та заняття, які допоможуть їй відволіктися від гаджетів, такі як читання книг, настільні ігри або спортивні заняття.

6. Рекомендовані ліміти часу:

• Діти до 3х років: не більше 5 хвилин на день, виключно під наглядом дорослого.

• Діти від 3х до 7 років: не більше 30 хвилин на день.

• Діти від 7 до 11 років: не більше 1 години на день.

• Діти старше 11 років: не більше 2-3 годин на день.

💁‍♂️ Сподіваюся, ці поради допоможуть батькам зменшити вплив гаджетів на життя їх дітей та забезпечити здоровий та балансований розвиток дітей.  

📲